postheadericon Ротавірусна інфекція у дітей

Фото - Як розпізнати ротавирусную інфекцію у дітей: симптоми

 

У структурі дитячої захворюваності ротавірусна інфекція поступається місцем лише гострим респіраторним вірусним інфекціям (ГРВІ). Збудник хвороби був відкритий недавно, в 1973 році, і отримав свою назву від латинського слова rota, що в перекладі означає «колесо», – саме на нього схожі вірусні частки при розгляді під електронним мікроскопом. Ротавірус здатний зберігати життєздатність поза людського організму від 10 днів до 1 місяця (в залежності від температури і рівня вологості), у фекаліях – до 7 місяців. Ротавирусную інфекцію у дітей до року діагностують найчастіше, рідше – у дітлахів до 6 років-підлітки і дорослі стикаються з недугою в одиничних випадках.

Як поширюється ротавірусна інфекція?

Зараження ротавирусом в більшості випадків відбувається харчовим шляхом. Інфікування можливе через брудні руки, немиті фрукти та овочі. У групу ризику потрапляє також неякісна молочна продукція, що обумовлено специфікою її виробництва. Примітно, що ротавірус стійкий до хлоруванню води і прекрасно почуває себе при низькій температурі, завдяки чому може дуже довго жити в холодильнику.

Нерідко ротавірусна інфекція діагностується у дитини після першого відвідування ясел, дитячого садка або школи: саме тут юний організм вперше стикається з незнайомими досі вірусами і мікробами, яких не було в домашній обстановці. Захворюваність в дитячих колективах може носити як спорадичний характер (поодинокі випадки), так і набувати масштабів епідемічних спалахів.

 Зазвичай збудник уражає слизову оболонку травного тракту, де провокує розвиток ентериту. Крім того, оскільки ротавірус здатний викликати запалення органів дихання, то як і віруси грипу, він може розповсюджуватися повітряно-крапельним шляхом: при кашлі, чханні, розмові і т. Д.

Симптоми ротавірусної інфекції у дітей

Ознаки зараження ротавирусом проявляються в різних клінічних формах. У більшості пацієнтів (65-70% заражених дітей) завжди спостерігається кишковий синдром і ротавірусний гастроентерит. У перші дні захворювання температура тіла підвищується до 38-39 ° C, виникає нудота і блювота, діарея, метеоризм і переймоподібний біль в животі. Дитина стає млявим, втрачає апетит, його шкірні покриви бліднуть, а серцеві тони стають кілька приглушеними. Період інтоксикації триває від 3 до 7 днів і більше з моменту появи перших ознак хвороби.

Серед інших симптомів ротавірусної інфекції у дітей (респіраторна хвиля захворювання) можна виділити нежить і слабовираженний сухий кашель, почервоніння мигдалин і біль у горлі, кон’юнктивіт.

Постановка діагнозу проводиться на підставі результатів таких клінічних досліджень, як реакція аглютинації, метод ПЛР, імуноферментний аналіз, визначення титру ротавірусних антитіл у крові. У деяких випадках поряд з ротавирусом у маленьких пацієнтів спостерігаються гострі респіраторні захворювання вірусної природи (грип, парагрип). Також ротавірусна інфекція у дітей може поєднуватися з вірусно-бактеріальними хворобами (дизентерія, сальмонельоз, ешеріхіоз).

Принципи лікування ротавірусної інфекції у дітей

Оскільки препаратів, що вбивають ротавірус, не існує, терапія захворювання є симптоматичною і спрямована на відновлення водно-сольового обміну, порушеного в результаті частої блювоти і діареї, а також недопущення приєднання вторинної бактеріальної інфекції. Мета лікування полягає в нівелюванні наслідків впливу ротавірусу на організм, зокрема дегідратації, токсикозу і випливають з цього відхилень у роботі серцево-судинної та видільної систем.

Що стосується дієти при ротавірусної інфекції у дітей, у разі появи перших ознак шлунково-кишкового розладу виключіть з раціону дитини молоко і кисломолочні продукти, включаючи сир і кефір, так як вони створюють в ШКТ оптимальні умови для розвитку бактерій.

Якщо малюк відмовляється приймати їжу, не примушуйте його. Спробуйте запропонувати дитині курячий бульйон або домашній кисіль, зварений на воді з крохмалю і варення. У тому випадку, якщо у маленького пацієнта є апетит, погодуйте його рідкої рисовою кашею на воді без масла (можна трохи підсолодити). Пам’ятайте, що давати їжу або пиття необхідно невеликими порціями з перервою, щоб не спровокувати блювоту.

В рамках медикаментозного лікування ротавірусної інфекції у дітей зазвичай призначають регідратаційну терапію, а також прийом сорбентів (активоване вугілля, Аттапулгіт, диосмектит). При сильній блювоті або діареї необхідно заповнювати об’єм рідини і солей, які вимиваються з організму разом з рідким стільцем і блювотними масами. З цією метою 1 пакетик порошку Регидрон розчиняють в 1 л кип’яченої води і дають дитині по 50 мл через кожні 30 хвилин.

Профілактика ротавірусної інфекції у дітей

Неспецифічна профілактика ротавірусної інфекції у дітей в першу чергу полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук перед їжею, після відвідування туалету та громадських місць). Пам’ятайте, що овочі та фрукти перед вживанням в період епідемій бажано обдавати окропом. У холодну пору року рекомендується використовувати кип’ячену воду не тільки для пиття, але і для миття посуду. Врахуйте, що в бутильованої воді також можуть перебувати збудники, тому її використання не захищає від хвороби. Особливу увагу приділяйте якості молочного, не купуйте продукцію сумнівного походження на ринку і завжди перевіряйте термін придатності.

Крім того, сьогодні в ряді країн для зниження рівня захворюваності застосовується вакцинація. У нашій країні щеплення проти ротавірусної інфекції не входить в число обов’язкових, проте зробити її можна на платній основі. Зокрема, Міністерством охорони здоров’я РФ схвалена і зареєстрована бельгійська вакцина Ротарікс.

 

Залиште відповідь

Опитування

Чи потрібно проводити свято "День іменинника" в класі для дітей?

View Results

Loading ... Loading ...
ВІТАЄМО
Москалець Софія
17 лютого
Князь Максим
20 січня
Хілінська Марія
5 січня
Зоріна Аріна
29 грудня

pirog6

Щастя зичимо вам щиро,
Сонця,радості та миру.
Будьте ви завжди здорові,
Будьте ви завжди красиві
Чемні,лагідні,дбайливі.

Недавні записи