postheadericon Графічний диктант

ДЛя тренувальних вправ бажано завести окремий зошит в клітинку

postheadericon Малюємо по клітинках. Графічні диктанти

Графічні диктанти для дошкільнят дуже допомагають батькам планомірно підготувати дитину до школи і уникнути таких типових труднощів у навчанні, як нерозвиненість орфографічної пильності, непосидючість і неуважність. Регулярні заняття з графічними диктантами розвивають у дитини довільну увагу, просторову уяву, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, посидючість. Малювання по клітинках – дуже захоплююче і корисне заняття для дітей. Графічні диктанти розширюють кругозір, збільшують словниковий запас, навчають орієнтуватися в зошиті, знайомлять з різними способами зображення предметів.

Як працювати з графічними диктантами:

Графічний диктант можна виконувати у двох варіантах:
1. Дитині пропонують зразок геометричного малюнка і просять повторити точно такий же малюнок в зошиті в клітинку.
2. Дорослий диктує послідовність дій із зазначенням числа клітинок і їх напрямів (вліво, вправо, вгору, вниз), дитина виконує роботу на слух, а потім порівнює методом накладання своє зображення орнаменту або фігури зі зразком в посібнику.

Підбирайте завдання за принципом «від простого до складного». Починайте з простих диктантів і поступово переходьте до більш складних.

Для занять необхідний зошит у клітинку, простий олівець і гумка, щоб дитина могла завжди виправити неправильну лінію. Для дітей 5 – 6-ти років краще використовувати зошит у велику клітинку (0,8 мм), щоб не перенапружувати зір.

Приклад диктування графічного диктанту: 1 клітинка вправо, 3 клітинки вгору, 2 клітинки вліво, 4 клітинки вниз, 1 клітинка вправо.

Під час занять дуже важливий настрій дитини і доброзичливе ставлення дорослого. Пам’ятайте, що заняття для дитини – не іспит, а гра. Допомагайте малюкові, стежте за тим, щоб він не помилявся. Результат роботи завжди повинен задовольняти дитину, щоб ій знову і знову хотілося малювати по клітинках.

Розпочніть з таких узорів:

grafdikal

domikGI88AyR1wYcjbaFYYQUJJgLbsN9ibWFgYlHqRxV3AvS8

Більше завдань на сайті

http://razmolyovki.raskraski.link/1723/%D0%93%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82-page-3.html

postheadericon Варто замислитись

«У перший клас ви йдете стільки разів, скільки у вас дітей», – до цієї думки «професійна» мама Анастасія Короткова прийшла після того, як відправила до школи свого третього сина. Дійсно, від батьків багато в чому залежать перші шкільні успіхи їх чада. Чому ж саме має навчитися дитина, перш ніж опинитися за партою, і про що слід пам’ятати його батькам, щоб не відбити у нащадка тягу до знань? Деякі батьки до цих пір вважають, що до 6-7 років діти повинні лише розглядати картинки в книжках і слухати казки. Ті, хто керується таким підходом, навряд чи почують потім подяку від своїх нащадків. Зрозуміло, дошкільник не повинен читати «Війну і мир», але певними навичками йому варто опанувати.

 По-перше, він повинен без зусиль називати свою адресу аж за міста і країни, а також повні імена членів сім’ї та їх професії (якщо, звичайно, рід діяльності, приміром, батька не є держтаємницею).

 Назви деяких квітів і тварин, днів тижня і місяців – майбутній школяр може легко все це перерахувати. Знайоме йому і поняття узагальнення (за принципом: ведмідь, лисиця, вовк – це тварини).

До школи повинна бути добре розвинена моторика рук.

Дитина ,як мінімум,  повина знати всі букви, а також розпізнавати звуки на слух, відрізняти приголосний від голосного і розуміти, де саме знаходиться звук – на початку, середині або кінці слова. Самостійне читання – бажано, але не обов’язково. Але в основному до першого класу діти вже подужають  читання по складах.

Дитина повинна вміти порівнювати числа, розуміти, яке більше, яке менше.

«Мамо, я не хочу до школи!»

 Щоб не почути цю фразу від своєї дитини, батьки повинні допомогти йому адаптуватися до нових умов. Як пише дитячий психолог Леонід Венгер, бути готовим до школи – не значить вміти читати, писати і рахувати. Бути готовим до школи – значить бути готовим всьому цьому навчитися.

Проблема, з якою часто стикаються педагоги і батьки, – це відсутність мотивації у навчанні. Перший час дітей приваблює зовнішній антураж: красива форма, яскраві зошити і підручники, нові друзі. Поступово це приїдається, і інтерес до школи і згасає. Тому дитині треба заздалегідь пояснити, що до школи він ходить, щоб отримувати знання, а не тільки для ігор і спілкування з однолітками. Психологи радять навчити дитину правильно оцінювати свої здібності. Якщо у нього занижена самооцінка, більше хваліть. Але якщо ваше чадо незмінно повторює, що він «найкращий», а його малюнок (іграшки, одяг) «найкращий», то йому також буде важко на заняттях у школі, де свою увагу вчитель ділить на 30 учнів. Постарайтеся пояснити майбутньому першокласнику, що інші діти нітрохи не гірше за нього.

До школи малюк уже повинен розуміти значення слова «треба». Тоді й перший навчальний рік пройде простіше і успішніше.

Не дарма кажуть, що навчання для дітей – це те ж саме що робота для дорослих. Труднощі неминучі, тому майбутній першокласник повинен уміти доводити почату справу до кінця. І тут, як і в багатьох інших ситуаціях, батьки – найкращий приклад.

 

 

 

postheadericon Поради батькам


postheadericon Практичні завдання для дошкільнят

 

 

 

 

 

 

 

 

У сучасному світі батькам необхідно самостійно розвивати дітей. Оскільки нині першокласники повинні знати і вміти набагато більше, ніж їх однолітки десятки років тому. Без розвиваючих занять, логічних завдань, над рішеннями котрих необхідно замислитися, першокласники йдуть по шляху шкільного навчання без спеціальних навичок і знань. І це засмучує саму дитину, адже у віці 6-7 років не хочеться розуміти, що нічого не знаєш і не вмієш. Звичайно, кожна дитина розвивається так, як їй зручно. Цей процес індивідуальний, але він також залежить і від підходу батьків. Якщо з дитиною постійно займатися, то розвиток її здібностей (навчитися читати, навчитися писати букви і цифри) відбувається набагато швидше, ніж у дітей без таких можливостей. Пропонуємо вашій увазі сучасні  найцікавіші практичні завдання для розвитку дошкільнят 

https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/

postheadericon Поради з підготовки руки дитини до письма

Картинки по запросу як тримати ручку
 

З метою полегшення навчання письму дітей в 1 класі слід проводити підготовку руки дитини до письма.
         Батькам слід пам’ятати про велике значення умов, в яких вони навчають дитину писати. Крім загальних умов (освітлення, температура в кімнаті, відповідні меблі) слід звернути увагу на обладнання: олівець, ручку, зошит.
     Паста повинна бути темно-фіолетового або синього кольору. Ручка повинна бути відповідної товщини (8 мм) і довжини (11-12 мм) з гумовою насадкою.
     Особлива вимога – навчати дітей правильно сидіти за столом. Ноги слід ставити на підлогу, спина пряма, хребет не викривлений; очі від зошита знаходяться на відстані 30-35 см; голова нахилена трохи вперед; плечі горизонтальні; руки лежать на столі, лікті ледь звисають, щоб права рука вільно рухалась на письмі. Зошит повинен лежати похило (вліво), кут нахилу нижнього кінця сторінки по відношенню до лінії стола чи парти дорівнює приблизно 25°, нижній лівий кут сторінки, на якій пише дитина, розміщується навпроти середини грудей, поступово заповнюючи сторінку, дитина лівою рукою посуває зошит вліво.
     Підготовку руки дитини до письма слід починати досить рано. Перші спроби доцільно робити у 3-4 роки. Це довільне штрихування малюнків.
     Діти 4-5 років розфарбовування можуть проводити у вигляді штрихування прямими вертикальними і горизонтальними лініями, похилими лініями.
     Правильне письмо – запорука успішного навчання загалом і розвитком мовлення, зокрема.          Відомо, що розвиток інтелектуальних здібностей, в тому числі і мови, тісно пов’язані з розвитком дрібної моторики руки. Тому важливо приділяти більше уваги виконанню графічних вправ, розфарбовуванню, штрихуванню, ліпленню з пластиліну, аплікації, грі з мозаїкою і дрібним конструктором. Все це допоможе уникнути труднощів в оволодінні навиками письма.
     Займаючись з дитиною, не забудьте пояснити завдання і перевірити його виконання.
     Якщо ви зможете щоденно приділити дитині декілька хвилин, то труднощі в оволодінні письмом будуть подолані.
     Для підтримування інтересу до вправ проводити їх в ігровій формі, не допускати примусу та покарання за якість виконання.

     ПЕРША БУКВА, ПЕРШЕ СЛОВО, ВИВЧЕНІ НА ПАПЕРІ ДИТЯЧОЮ РУКОЮ. ІНОДІ СТІЛЬКИ СИЛ БУВАЄ ВИТРАЧЕНО, А В ЗОШИТІ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ ЛИШЕ КАРАКУЛІ. „У ЧОМУ Ж ПРИЧИНА? -ДИВУЮТЬСЯ БАТЬКИ. -АДЖЕ ДИТИНА ТАК СТАРАЄТЬСЯ”.
НАЙЧАСТІШЕ ПРИЧИНА КРИЄТЬСЯ У НЕДОСТАТНЬО РОЗВИНУТІЙ ВПРАВНОСТІ РУК.
     Ступінь розвитку вправності рук у дітей 5-7-річного віку можна визначити за кількістю кидків м’яча діаметром 10 см у стінку з відстані 1 м. Якщо за ЗО сек. дитина кинула й спіймала м’яч понад 24 рази, координація її рухів відмінна, від 24 до 19 разів – задовільна, менше від 19 – погана.
     Удосконалювати координацію рухів рук допомагають спеціальні фізичні вправи, котрі треба виконувати щодня. При цьому ще можна забувати і про інші фізкультурні заняття, оскільки у дітей із низькою вправністю рук здебільшого погано розвинуті загальна координація і швидкість рухів. Таким дітям дуже потрібні ігри та вправи з м’ячем. Заохочуйте їх до цих ігор, а при першій же нагоді самі пограйте з дітьми в м’яч.
     Навчіть дитину перекладати, а потім і перекидати м’яч із руки в руку; підкидати м’яч на різну висоту і ловити його однією та двома руками; ловити м’яч після додаткових рухів (плескати в долоні перед собою, за спиною, обертатися на 360 градусів, присідати).
     Час від часу перевіряйте, наскільки ефективні заняття. Зробити це можна за допомогою дуже простих контрольних вправ.

    1. Вдаряти м’ячем об підлогу і ловити його після відскоку, спочатку хапаючи знизу, потім – зверху.

    2. Вдаряти м’ячем об підлогу, спершу стоячи на місці, а потім -рухаючись у різних напрямках. Ловити його по черзі кожною рукою окремо, потім – обома руками.

ПРАЦЮЄМО НАД: 

  1. .Орієнтуватися на сторінці зошита.зошита.
  2.  Знаходити потрібний рядок.
  3.  Штрихування прямими вертикальними,вертикальними, горизонтальними та похилимигоризонтальними та похилими лініями.лініями.
  4. Розфарбовка.
  5.  Ліплення з пластиліну.
  6.  Аплікації.
  7.  Гра з мозаїкою.
  8. Гра дрібним конструктором
Опитування

Чи потрібно проводити свято "День іменинника" в класі для дітей?

View Results

Loading ... Loading ...
ВІТАЄМО
Москалець Софія
17 лютого
Князь Максим
20 січня
Хілінська Марія
5 січня
Зоріна Аріна
29 грудня

pirog6

Щастя зичимо вам щиро,
Сонця,радості та миру.
Будьте ви завжди здорові,
Будьте ви завжди красиві
Чемні,лагідні,дбайливі.

Недавні записи