postheadericon Варто замислитись

«У перший клас ви йдете стільки разів, скільки у вас дітей», – до цієї думки «професійна» мама Анастасія Короткова прийшла після того, як відправила до школи свого третього сина. Дійсно, від батьків багато в чому залежать перші шкільні успіхи їх чада. Чому ж саме має навчитися дитина, перш ніж опинитися за партою, і про що слід пам’ятати його батькам, щоб не відбити у нащадка тягу до знань? Деякі батьки до цих пір вважають, що до 6-7 років діти повинні лише розглядати картинки в книжках і слухати казки. Ті, хто керується таким підходом, навряд чи почують потім подяку від своїх нащадків. Зрозуміло, дошкільник не повинен читати «Війну і мир», але певними навичками йому варто опанувати.

 По-перше, він повинен без зусиль називати свою адресу аж за міста і країни, а також повні імена членів сім’ї та їх професії (якщо, звичайно, рід діяльності, приміром, батька не є держтаємницею).

 Назви деяких квітів і тварин, днів тижня і місяців – майбутній школяр може легко все це перерахувати. Знайоме йому і поняття узагальнення (за принципом: ведмідь, лисиця, вовк – це тварини).

До школи повинна бути добре розвинена моторика рук.

Дитина ,як мінімум,  повина знати всі букви, а також розпізнавати звуки на слух, відрізняти приголосний від голосного і розуміти, де саме знаходиться звук – на початку, середині або кінці слова. Самостійне читання – бажано, але не обов’язково. Але в основному до першого класу діти вже подужають  читання по складах.

Дитина повинна вміти порівнювати числа, розуміти, яке більше, яке менше.

«Мамо, я не хочу до школи!»

 Щоб не почути цю фразу від своєї дитини, батьки повинні допомогти йому адаптуватися до нових умов. Як пише дитячий психолог Леонід Венгер, бути готовим до школи – не значить вміти читати, писати і рахувати. Бути готовим до школи – значить бути готовим всьому цьому навчитися.

Проблема, з якою часто стикаються педагоги і батьки, – це відсутність мотивації у навчанні. Перший час дітей приваблює зовнішній антураж: красива форма, яскраві зошити і підручники, нові друзі. Поступово це приїдається, і інтерес до школи і згасає. Тому дитині треба заздалегідь пояснити, що до школи він ходить, щоб отримувати знання, а не тільки для ігор і спілкування з однолітками. Психологи радять навчити дитину правильно оцінювати свої здібності. Якщо у нього занижена самооцінка, більше хваліть. Але якщо ваше чадо незмінно повторює, що він «найкращий», а його малюнок (іграшки, одяг) «найкращий», то йому також буде важко на заняттях у школі, де свою увагу вчитель ділить на 30 учнів. Постарайтеся пояснити майбутньому першокласнику, що інші діти нітрохи не гірше за нього.

До школи малюк уже повинен розуміти значення слова «треба». Тоді й перший навчальний рік пройде простіше і успішніше.

Не дарма кажуть, що навчання для дітей – це те ж саме що робота для дорослих. Труднощі неминучі, тому майбутній першокласник повинен уміти доводити почату справу до кінця. І тут, як і в багатьох інших ситуаціях, батьки – найкращий приклад.

 

 

 

Залиште відповідь

Опитування

Чи потрібно проводити свято "День іменинника" в класі для дітей?

View Results

Loading ... Loading ...
ВІТАЄМО
Москалець Софія
17 лютого
Князь Максим
20 січня
Хілінська Марія
5 січня
Зоріна Аріна
29 грудня

pirog6

Щастя зичимо вам щиро,
Сонця,радості та миру.
Будьте ви завжди здорові,
Будьте ви завжди красиві
Чемні,лагідні,дбайливі.

Недавні записи