postheadericon Що можуть зробити батьки для дитини, щоб полегшити навчання англійської мови

Що можуть зробити батьки для дитини, щоб полегшити навчання, якщо мовне середовище — це дві-три години занять на тиждень в школі чи на курсах?

Турботливі батьки проявляють ініціативу і записують дітей до репетиторів. Дуже схвально. Та 2 – 3 заняття на тиждень, як показує практика, не вирішують проблему. Як би не викладався вчитель, а без щоденних регулярних занять успіху можна досягти років через 7 – 10. Так, не дивуйтесь, багато втрачається за 2 – 3 дні перерви між заняттями, коли немає іншомовного спілкування. 

Як один із шляхів вирішення цього питання пропоную батькам спілкуватися з дитиною  англійською мовою. Почніть з простого – привітань  вранці, по телефону, прощань при розставанні. Не турбуйтесь про рідну мову, нею діти розмовлятимуть з друзями та знайомими.
Також це один із способів безпеки. Якщо хтось зателефонує Вашим дітям від Вашого імені, а привітається не англійською, це стане своєрідним попередженням.
Подаю коротенький список привітань, який при бажанні можна розширити і вдосконалити.   

 • Hello! Hi! – Привіт!
 • Hello, everyone! –  Привіт усім!
 • How are you? –  Як поживаєш?
 • I’m fine, thanks. –  Дякую, добре.
 • And how are you? –  А ти як?
 • I’m very well, too. –  Я також дуже добре.
 • I’m glad to meet you. –  Радий зустрітися з тобою.
 •  Pleased to meet you. – Радий зустрітися з тобою.
 •  Nice to meet you, too. – Я також.
 •  I’m glad to greet you. – Радий привітати тебе.
 • Good morning! – Доброго ранку!
 • Good afternoon! –  Доброго дня!
 • Good day! – Доброго дня!
 • Good evening! –  Доброго вечора!
 • Goodnight! – Добраніч!
 • Goodbye! – До побачення!
 • Bye! – До побачення!
 • So long! –  Бувай!
 • See you soon. –  Незабаром побачимося.
 • See you! – До побачення! Побачимося!
 • See you later! –  До зустрічі!
 • Take care! – Тримайся!
 • Take care of yourself! –  Бережи себе! Будь здоровий!

У вас є багато способів допомогти вашій дитині вивчити англійську мову. Головне, щоб у вас було величезне бажання займатися разом. 

  Або ж можна почати грати в гру «дочки-матері», але в цей раз ляльки будуть жити в Англії і розмовляти тільки англійською. Завдяки цій грі дитину можна познайомити з назвою таких слів, як:
  Mother-мама, father-тато, sister-сестра, brother-брат, grandmother-бабуся, grandfather-дідусь, uncle-дядько, aunt-тітка, cousin- двоюрідний брат, niece-племінниця, nephew-племінник.
  Так само за допомогою гри в «дочки-матері» можете озвучити ситуації з життя родини (сніданок, обід, вечірній чай, сервіровка столу, бесіда за столом, допомога по дому і багато іншого).
  Так що, якщо ви хочете допомогти своїй дитині вивчити англійську мову, постарайтеся вписати наступні 10 правил у ваше повсякденне життя. І я впевнена незабаром ви побачите бажаний результат.
 
  1) Зробіть англійську частиною вашого повсякденного життя.
  Співайте, читайте і грайте з дитиною англійською мовою кожен раз, коли ви цього хочете. Не обмежуйте себе тимчасовими рамками. Прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку англійською у ванній, подивіться разом мультик англійською та прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок. Співати пісеньки, читати книги і дивитися мультфільми англійською мовою – це захоплюючі й важливі справи, які ви можете робити разом з малюком при вивченні англійської мови. Чим більше ваш малюк чує англійську мову, тим легше йому буде вивчити англійську мову.
 
  2) Дивіться мультики, дитячі телепередачі англійською мовою.
  Якщо дитина дивиться телеканал Дісней, ви можете звернути увагу дитини на те, що головні герої мультфільму розмовляють англійською мовою. Ви можете поговорити з малюком про те, що відбувається на екрані, але намагайтеся робити це англійською. І не біда, що ви самі не знаєте багатьох слів. Ми всі вчили в школі назви тварин і дієслова дії, такі як: run-бігати, jump- стрибати, fly-літати, can-вміти, smile-посміхатися, cry- плакати.
 
  3) Прочитайте казку англійською ввечері.
  Більшість батьків читають на ніч казку своїм дітям. Чому б не прочитати казку англійською мовою або погортати дитячий словник з яскравими ілюстраціями?
 
  4) Надихайте вашу дитину
  Проявіть інтерес до вивчення англійської разом з дитиною. Здійснюйте підтримку, надихайте і мотивуйте.
  Це найважливіший пункт. Коли ви показуєте інтерес до того, як ваша дитина вивчає англійську мову, ви проявляєте інтерес до неї самої. Дитині потрібно ваше схвалення, підтримка і наснага. Для нього дуже важлива ваша реакція на її досягнення в мові. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вивчила англійську, необхідно навчити її відчувати почуття гордості за свої досягнення. Підбадьорюйте її, кажучи, що ви пишаєтеся нею. Запитуйте про те, як пройшли заняття (якщо дитина вивчає мову в дитячій студії).
  Для створення комунікативної обстановки під час гри підтримуйте високу активність малюка.
 
  5) Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся краще на її досягненнях.
  Це одна з найчастіших помилок батьків. Дуже часто зустрічаються батьки, які критикують своїх дітей, що дійсно намагаються говорити англійською. НЕ відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитину. Адже вона переносить оцінку своїх дій на оцінку себе як особистості. Ваша концентрація уваги на помилках може відбити всякий інтерес до занять англійською мовою. Перш за все, ви оцінюєте успіхи дитини, а не її недоробки. Постарайтеся підтримувати в ній почуття успіху. Навіть найменша перемога повинна бути помічена і оцінена. Адже інтерес до вивчення мови втрачається, тоді, коли пропадає почуття успіху.

  Мотивація відіграє ключову роль у вивченні іноземної мови. Зробіть так, щоб вашій дитині було цікаво і захоплююче вивчати англійську мову.

  6) Підтримуйте інтерес у дитини до англійської мови.
  Найкраще, що ви можете зробити, щоб допомогти своїй дитині вивчити англійську – зробити цей процес захоплюючим. Ваша дитина повинна бути впевнена, що заняття англійською мовою – це весела і захоплююча гра разом з мамою. Підкріплюйте інтерес до англійської різними іграми. Знайдіть і вивчіть кілька англійських ігор такі як, ігри з алфавітом, ігри в лото, пальчикові ігри. Вони будуть ідеальні для початківців. Для малюка вивчити мову – не проблема, найголовніше – зацікавити її. Це зможуть зробити заняття, на яких він малює, співає, розмовляє і багато рухається.
 
  7) У вивченні мови важливо не «тиснути» на свою дитину.
  Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.
 
  8) Розмовляйте з малюком англійською мовою.
  Якщо ви непогано володієте англійською, тоді намагайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком. Навіть короткі фрази, як “I love you”, або команди “come here” (йди сюди) або “sit down” (сідай), “give me” (дай мені) “find” (знайди) – чудовий початок. Зараз ваша дитина сприймає всю інформацію візуально і на слух, тому, чим частіше вона буде чути вже знайомі йому слова і вирази, тим швидше запам’ятає їх вимову. Не забувайте, що діти дуже люблять наслідувати; так що приділіть трохи часу малюкові і потренуйтеся вимовляти слова, які ви хочете, щоб він запам’ятав. Можливо, ваш малюк не завжди буде правильно вимовляти слова, але з часом у вас все вийде.
  І ще одна порада: краще перекладати малюкам значення слів за допомогою картинок. У три роки в дитини є здатність до аудіювання, яку з віком вона поступово втрачає. Чим більше дитина чує англійську мову, тим простіше їй її запам’ятати. Звикнувши слухати англійську мову, в школі їй буде простіше розуміти і виконувати інструкції під час уроку англійської мови.
 
  9) Дітям швидко стає нудно.
  Якщо ви бачите, що дитина втратила інтерес до завдання, не наполягайте на продовженні. Краще зробіть перерву, а потім поверніться до цього завдання, за умови, що дитина захоче це робити. Робіть ваші уроки яскравими і різноманітними.
 
  10) Зробіть свої заняття з англійської регулярними.
  Найголовніше правило у вивченні мови – гра в англійську мову повинна бути регулярною. Інакше всі ваші старання будуть даремними.
  Багато батьків знайшли для себе успішний спосіб навчання дітей англійській. Вони вибрали певний час для гри з малюком в англійську мову. Наприклад, щосереди ви можете розмовляти з малюком англійською, дивитися мультики все, що завгодно, головне, щоб все це було англійською мовою. І не важливо, вибираєте ви певний час для гри або займаєтеся цим тоді, коли у вас з’являється вільна хвилинка. Головне, щоб це було регулярно.
  І пам’ятайте: дитину ні в якому разі не можна примушувати до занять англійською мовою, спочатку вона просто повинна її чути і спостерігати, як веселу гру, в якій вона хоче взяти участь разом з мамою.

10 безкоштовних ресурсів для вивчення англійської

 

BBC Learning English – можливість вивчати британську англійську мову з рівня lower intermediate (нижче середнього). Безліч напрямків, відео та аудіо матеріалів з текстівкою і транскрипцією. Один з розділів присвячений конкретно для роботи над вимовою. Курс 6 Minute English – шестихвилинні ролики на різні теми один з найпопулярніших серед користувачів.

Livemocha – це справжнісінька соціальна мережа для вивчаючих іноземні мови. Livemocha – спільнота ентузіастів: вчителі, лінгвісти і, звичайно, всі хто просто вивчає іноземну мову. Члени спільноти допомагають один одному вчитися. Виконали завдання – носії мови виправлять помилки. Також є практика обміну текстовими повідомленнями. Відео або аудіо-чат забезпечать кращу практику. Можете знайти напарника: ви вчите англійську, а йому допомагаєте у вивченні російської і все це в режимі реального часу.

Bussu. На цьому ресурсі теж можна знайти англомовного співрозмовника, до речі, крім англійської та російської тут можна вивчати ще 10 мов. На ресурсі велика кількість уроків для запам’ятовування лексики, постановки вимови та інших аспектів вивчення мови. Також, як і на Livemocha, ваші вправи перевірятиме носій мови, а ви, у свою чергу, його. Добре опрацьовано додаток для iOS та Android.

LinguaLeo – напевно, самий захоплюючий ресурс як для дорослих, так і для дітей. Величезна бібліотека відео, аудіо і текстових матеріалів. Тематичні курси, особистий словник з озвученням. Набір тренувань: аудіювання, кросворди, переклад слів. Нудьгувати не доведеться. З журналу розвитку ви можете дізнатися свій реальний і можливий прогрес у вивченні мови. Випущені програми для iOS і Android – займатися можна в будь-який час і де завгодно.

Duolingo – сайт сподобається навіть дітям. Пропонуються численні письмові уроки та диктанти. Розділ для практики вивченої лексики, за один курс ви можете вивчити до 2000 слів. У міру проходження уроків користувачі паралельно допомагають переводити веб-сайти та інші документи. Крім сайта існують програми для iOS і Android.

ESLPod – жива американська англійська мова, багато подкастів, які охоплюють всі сфери життя, завжди присутній гумор. Лексика за рахунок методу подачі досить легко засвоюється і закріплюється.

Lang8 – ви можете опублікувати для перевірки будь-який матеріал: твір, запис для блогу чи домашнє завдання. Все це буде перевірено носіями мови, зареєстрованими на сайті. У подяку, ви можете перевіряти їх вправи з російської мови.

Engvid – відеоуроки англійської мови. Усі записи розділені за категоріями в залежності від рівня знання мови і об’єднані за тематикою – можна дивитися уроки для підготовки до іспитів або уроки, що пояснюють конкретні аспекти граматики.

Exam English
 – це супер сайт для тих, хто готується до міжнародних мовних іспитів IELTS, TOEFL та до інших. Також ви зможете пройти онлайн тести і визначити свій рівень англійської на даний момент.


Loyalbooks – має більше 7000 безкоштовних аудіокниг англійською мовою. Завантажуйте вподобану книгу, слухайте в дорозі на роботу, додому, в будь-яку вільну хвилину і вчіть мову.

 1. Англійська для дітей онлайн
  LearnEnglish Kids – це сайт British Council з безкоштовними матеріалами, які допомагають дітям вивчати англійську мову. Він містить ігри, пісні та оповідання, з якими англійська запам’ятовуються легко і весело. Користуватися сайтом дуже зручно, діти можуть вчитися як разом із батьками, так і самостійно чи з друзями.

Можна купувати настільні англомовні ігри для всієї сім’ї, ви пограєте, гарно проведете час, і дитина запам’ятає при цьому кілька нових слів — це здорово! Якщо сумніваєтесь, чи правильно вимовляєте слово — зайдіть в Гугл транслейт, введіть його в строку і прослухайте.

Згадуйте вивчені слова в різних ситуаціях. Наприклад, зустріли на прогулянці собачку — згадуйте, як «собака» буде англійською.

Співайте з дитиною англійські пісні, переглядайте мультфільми. Їх дуже багато на YouTube. Навіть коли дитина в 3-4 класі и має вчити форми дієслів, ці пісні поможуть запам’ятовувати прості конструкції. Дорослим вони допоможуть теж.

Сайти в допомогу для якісного вивчення англійської мови.

http://ksenstar.com.ua/index.php?catid=60%3Agram1&id=882%3A2012-12-08-21-17-08&Itemid=75&option=com_content&view=article

http://www.malecha.org.ua/forum/index.php?…amp;qpid=761427

http://learnenglishk…council.org/en/   –

http://learnenglish….council.org/en/ – тут англійська для дорослих і старшокласників

http://www.langled.c…ent.php?page=38 – 

Залиште відповідь

Опитування

Чи потрібно проводити свято "День іменинника" в класі для дітей?

View Results

Loading ... Loading ...
ВІТАЄМО
Москалець Софія
17 лютого
Князь Максим
20 січня
Хілінська Марія
5 січня
Зоріна Аріна
29 грудня

pirog6

Щастя зичимо вам щиро,
Сонця,радості та миру.
Будьте ви завжди здорові,
Будьте ви завжди красиві
Чемні,лагідні,дбайливі.

Недавні записи