ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО САМОСТІЙНОСТІ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ДОМАШНІХ ЗАВДАНЬ

ПАМ’ЯТКА. ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО САМОСТІЙНОСТІ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ДОМАШНІХ ЗАВДАНЬ

 1. Завжди будь уважним на уроках. Це прекрасно допомагає краще засвоїти домашнє завдання. ЧОМУ? Якщо ти зрозумів, що до чого вже на уроці, то вдома тобі залишається тільки повторити, а не розбирати спочатку.
 2. Ця порада тісно пов’язана з попередньою. Навчися завжди чітко записувати домашнє завдання. ЧОМУ? Якщо у тебе ніколи не буде виникати потреба з’ясовувати, що задано на будинок, годинами розмовляючи по телефону, ти збережеш надзвичайно багато часу, який можна використовувати з задоволенням.
 3. Перш ніж почати виконувати домашнє завдання, перевір, чи все у тебе готове: прибери зі столу все зайве; тримай завжди своє робоче місце в чистоті; світло під час занять повинен падати зліва. Підручники і зошити, які ти не береш в школу, поклажі в ящик, а олівці, ручки, лінійки, які не носиш з собою в пеналі, зручно тримати на підставці на письмовому столі. ЧОМУ? Ніщо не повинно відволікати тебе від важливої справи. У всьому має бути порядок.
 4. Не починай виконувати домашнє завдання з найскладніших для тебе предметів. Почни з предметів середньої складності. ЧОМУ? Навантаження на мозок потрібно давати по наростаючій. Згодом, коли зосередишся, настроїшся на робочий лад, переходь до найбільш важким. І наостанок вивчи те, що є найлегшим для тебе.
 5. Перед виконанням домашніх завдань не читай захоплюючих книг, не дивися цікавих передач по телевізору. ЧОМУ? Від захоплюючого справи (скажімо, цікавої книги) відірватися надзвичайно важко. До того ж, відклавши книгу, ти ще довго будеш під враженням описуваних пригод героя. У такому стані дуже складно переключитися на робочий лад, налаштуватися, так би мовити, на хвилю навчання.
 6. Почавши завдання, не відволікайся, доведи його до кінця. Не перемикайся через півгодини на телефон або телевізор.
 7. По можливості уникай так званих зовнішніх подразників. Деякі вважають, що можуть одночасно виконувати кілька справ: виконувати домашнє завдання і слухати MP3-плеєр, або грати з кошеням. Від такого навчання мало користі. ЧОМУ? Якщо ти і вивчиш уроки, то не так добре, як міг би, витративши на це набагато більше часу, причому сильніше втомишся. Це відбувається тому, що мозок працює в цьому випадку з подвійним навантаженням. Тиша – ось що найбільше допоможе тобі під час виконання домашнього завдання.
 8. Буває так, що довго не можеш вирішити задачу – здається, що вона нерозв’язна. Відклади її на деякий час. Виконай домашнє завдання з іншого предмета. ЧОМУ? Можливо, ти втомився. Відпочинь трохи і знову спробуй вирішити задачу. Повтори правила, переглянь уважно підручник і зошит, пам’ятай, не вирішував чи ти подібну в класі або вдома. І тоді завдання вже не здаватиметься тобі такій складній, і, безумовно, ти її вирішиш.
 9. Виконуючи усне домашнє завдання з кожного предмету, ніколи не намагайся запам’ятати інформацію слово в слово, зазубрити її. Ти можеш спробувати вголос переказати частину параграфа, яку тільки що прочитав. Це навіть дуже добре. Але переповідати треба своїми словами, так як ти зрозумів. ЧОМУ? Тільки розуміння, уявлення, переживання, усвідомлення прочитаного полегшують запам’ятовування матеріалу і ведуть до успіху.
 10. Існують предмети, вивчення яких потрібно приділяти увагу кожен день. Перш за все, це іноземна мова. Дуже корисно витрачати 10-15 хвилин в день на запам’ятовування нових слів.  Так, можливо, тобі доведеться посидіти з годинку. ЧОМУ? Але ти ж знаєш, яким важливим і корисним є зараз знання мови. І до того ж надалі тобі буде легше виконувати завдання з іноземної: ти зможеш швидко читати текст, переводити і навіть непогано розмовляти. Думаю, заради цього варто витратити час.
 11.  Коли ти закінчив виконувати домашнє завдання, наведи порядок на письмовому столі, склади всі потрібні речі в портфель і – відпочивай. І ні в якому разі не думай про уроки! Краще погуляй, побігай, допоможи мамі. Не варто відразу сідати до телевізора або комп’ютера. ЧОМУ? Тому що твій мозок і твої очі і так дуже добре попрацювали і втомилися. Як приємно кожного разу відчувати себе людиною, яка доводить кожну справу до кінця і може відпочивати з чистою совістю!

Математика

 Таблицю множення повісьте над робочим столом, у ку­точку відпочинку і вчіть за нею і множити, і ділити одночасно. Виперед­жайте школу, вчіть всю таблицю. Задачі навчайте читати і уявляти те, про що йдеться. Якщо дитина не може впоратися із задачею, то покажіть, як це зробити за допомогою опорної схеми( вкладка), моделі, розв’язання іншої задачі.

Читання

Один раз дитина читає сама. Потім переказує Вам прочи­тане. Якщо перекаже неточно певне місце тексту то нехай перечитає ще раз. Обов’язково читайте з дитиною книжки вголос, по черзі, а де можливо по ролях.  Розгляньте питання після тексту

Українська мова

 Ящо у дитини виникли труднощі, виконайте з нею завдання усно, але не пишіть у підручнику ані букв, ані слів. Під час письмового виконання дитина ще раз усе пригадає. Вийдіть із кімнати, доки вона не виконає завдання. Не стійте за спиною.

ЯДС

 Привчайте навчатися не лише за підруч­ником. Виписуйте журнали, купуйте додаткову літературу, користуйтеся і навчайте дитину користуватися довідковою літературою. Із періодичних видань робіть вирізки, добірки за темами впорядковуйте у папках. Це знадобиться у наступні роки навчання.

 

Rate article
"Сонячні ДЗВІНОЧКИ"
Залишити відповідь